بخش ایمپلنت درمانگاه دندانپزشکی آپادانا

ایمپلنت‌های دندانی راه حل قطعی دندان‌های از دست رفته است. با اینکه روش‌های دیگری هم برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته وجود دارد، ایمپلنت‌های دندانی مزایای زیادی را نسبت به آن‌ها دارند.

ایمپلنت دندان از تحلیل استخوان در ناحیه دندان‌های کشیده شده چلوگیری می‌کند و می‌تواند در تمام طول عمر باقی بماند و همانند دندان‌های طبیعی فشار را به طور مستقیم به استخوان منتقل کند. ایمپلنت دندان باعث سایش اضافی بر روی دندان‌های مجاور نمی‌شود.

همچنین در برخی بیماران بهبود در سلامت عمومی دهانشان دیده شده و می‌تواند غذاهای سخت مانند آجیل و میوه‌ها را بخورند.

بعد از عمل جراحی ایمپلنت تعییراتی بروز می‌کند که موقتی بوده و طول درمان این تغییرات از سه هفته تا شش ماه می‌باشد.

پس از از دست رفتن دندان در صورت عدم جایگزینی سریع، امکان تحلیل استخوان و کاهش توانایی جویدن و کج شدن دندانهای کناری است. افرادی که رشد فکی آنها کامل شده باشد، که حدود هجده الی بیست سال به بالا است. تا هر سنی می توان برای فرد کار کرد .

هر آنچه که داخل دهان قرار گیرد به علت بزاق، مواد غذایی و پلاک موجود در دهان جرم میگیرد. به همین علت دندان کاشته شده نیز مانند دندان طبیعی نیاز به مراجعات دوره ای جهت چک آپ و جرمگیری دارد.ایمپلنتها پایه هایی از جنس تیتانیوم خالص هستند که درون استخوان فک گذاشته می شود و به عنوان ریشه دندان جهت نگهداری روکش هایی که جایگزین تاج دندان می شوند استفاده می شوند این ریشه های مصنوعی پس از اینکه در استخوان محکم شدند، دندانهای جدید روی این ریشه ها نصب می گردند و این دندانها کاملا از هر نظر شبیه به دندانهای طبیعی هستند و احساس می گردند.در صد موفقیت انجام ایمپلنت به عوامل مختلفی بستگی دارد که در بیماران مختلف متفاوت است. حتی این مسئله در مورد ایمپلنت فک بالا و پایین نیز تفاوت دارد. به طور متوسط میزان موفقیت ایمپلنت دندانی ۹۵% گزارش شده است.

بیمارانی که دچار بیماری‌های سیستمیک چون بیماری‌های قلبی ـ عروقی هستند، در صورتی که مشکلات قلبی‌شان، از نارسایی عروق کرونر گرفته تا فشار خون و... کنترل شده باشد و تحت مشاوره پزشکی قرار گرفته باشند، می‌توانند جراحی ایمپلنت کنند.

مزایای داشتن ایمپلنت دندانی چیست؟
ایمپلنتهای دندانی جایگزین مناسبی هستند برای :
کسانی که با دندان مصنوعی متحرک نمی توانند عمل جویدن را براحتی انجام دهند .
کسانی که دندانهای خود را از دست داده اند و نمی خواهند دندان مصنوعی متحرک داشته باشند.
کسانی که احتیاج به بریج (پروتز ثابت) دارند ولی نمی خواهند دندان های سالم مجاور جای خالی دندان از دست رفته شان آسیب ببیند یا تراشیده شود .
کسانی که تمایل به داشتن دندانهایی بامشابهت خیلی نزدیک به دندانهای طبیعی دارند .

درباره آپادانا

هدف اصلی درمانگاه دندانپزشکی آپادانا، معاینه، تشخیص و درمان بیمار می باشد. در اجرای این هدف دندانپزشکان و دستیاران دندانپزشکی با استفاده از تسهیلات، تجهیزات، معلومات و تجربیات خود در تشخیص و درمان بیماری تلاش می کنند و به صورت یک فعالیت اجتماعی در تامین مراقبت دندانپزشکی افدام نمایند.

این اهداف از زمان تاسیس درمانگاه به سال 1383 تا کنون به عنوان سرلوحه اهداف قرارگرفته است.

اطلاعات تماس
اطلاعات دندانپزشکی